Turqi/ Rritet bilanci, 83 viktima nga tërmeti në Egje


Rritet sërish numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të vendit.

Deri tani numri i viktimave ka shkuar në 83, ndërkohë numri i të plagosurve vijon te mbetet i njëjtë, ndërsa nga spitalet janë nxjerrë rreth 800 persona, pasi janë rikuperuar.

Pak më herët u shpëtuan edhe dy vogëlushe nga rrënojat e pallateve të dëmtuara nga tërmeti I fuqishëm që goditi Izmirin dhe ishullin Samos në Greqi.
loading...
loading...

SHKRUAJ NJË KOMENT

0 Comments