Maradona feston ditëlindjen, 60-vjetor i zakonshëm për një futbollist të jashtëzakonshëm


Ylli i futbollit, mishërimi i të gjitha sukseseve, Diego Armando Maradona është i detyruar të festojë, pothuajse i vetëm, 60-vjetorin, i kufizuar në rezidencën e tij në jug të Buenos Aires.

Ai nuk ka asnjë kontakt me persona që kanë shfaqur simptoma të COVID-19.

Pacient me rrezik, i operuar disa herë për insuficencë respiratore apo kardiake, futbollisti i njohur argjentinas, që ka mbajtur numrin 10, humbi rastin për të festuar 60-vjetorin në vendin ku ai shkëlqeu, në fushën drejtkëndëshe të një fushe futbolli.

Festimet u bënë në intimitet familjar, i rrethuar nga pesë fëmijët dhe nipi.
loading...
loading...

SHKRUAJ NJË KOMENT

0 Comments