“Qe*bësirë, nuk e duam urimin tënd”/ Shqiptarët nga Kosova kryqëzojnë Ramën me komente, i përgjigjen në gjuhën serbe

Kosova feston sot 12 vjetorin si shtet i pavarur. Urimet e shqiptarëve janë të shumta dhe gëzimi është i madh për çdo arritje që Kosova ka bërë deri më sot.

Edhe Edi Rama ka bërë urimin e tij për pavarsinë e Kosovës, por mesa duket shqiptarët nga Kosova nuk e kanë pritur mirë atë.

Rama e nisi mëngjesin me urim, por kaq ka mjaftuar që të përballet me disa të vërteta nga shqiptarët e Kosovës.

Komentues të shumtë nga Kosova, kanë shpërthyer ndaj Ramës pas urimit të tij, dhe kjo për faktin e afrimitetit që Rama ka shfaqur së fundmi me Vuçiç, dhe projekti për minishengenin Ballkanik, ku pjesë është Serbia por jo Kosova.

Ata shprehen se nuk e duan urimin e Ramës, një njeriu që e quajnë tradhëtar.

Disa të tjerë i përgjigjen në gjuhën serbe, për shkak të lidhjes me Serbinë që Rama ka reklamuar së fundmi.

Disa nga komentet janë:

Uroja Vuçiçit Pavarsinë, me kosovën nuk ke punë qelbësirë."
Nuk ka vlere urimi juaj zoti Rama."
O pis nuk na duhet urimi nga ty që prapa na e bën gropën, e sot para syve mundohesh me na uru."
Hvla."
Pirdhu se duam urimin tand."
loading...
loading...

SHKRUAJ NJË KOMENT

0 Comments