Ndërron jetë aktori dhe komediani i njohur

Image result for rip
Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 88-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka dhënë publicisti i tij Harlan Boll. Ky i fundit tregoi se Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi pësoi një komplikim javën e kaluar.

Rip Taylor lindi në Charles Elmer Taylor, Uashington D.C., dhe shërbeu në Luftën Koreane, ku pati edhe fillesat e aktrimit dhe argëtimit.

Taylor aktroi në Broadëay, në filma dhe televizione dhe ishte i njohur për personalitetin e tij tepër të lartë. Ai ka qenë pjesë edhe e filmit të njohur “I vetëm në shtëpi”.

loading...
loading...

SHKRUAJ NJË KOMENT

0 Comments