Labels

International

Auto News

Labels

Popular Posts

Popular Posts

Greqi, evakuime masive nga ishulli Evia, zjarret bëjnë “kërdinë” përpijnë çdo gjë

Situata ende nuk po normalizohet në ishullin grek të Evias ndërkohë që autoritetet kanë urdhëruar evakumin e dy fshatrave dhe një manastiri që nga dita e djeshme.

Më shumë se 500 rezidentë të Kontodespoti dhe Makrimalli kanë lënë shtëpitë e tyre sipas zyrtarëve.

Më shumë se 200 zjarrëfikës, 6 avionë me ujë dhe 5 helikopterë janë impenjuar për shuarjen e flakëve.

Flakët janë 20-30 metra të larta dhe as nuk duket dielli, thotë për AFP një vullnetar zjarrfikës në vendin e ngjarjes.

Qeveria po ndjek nga afër situatën ndërkohë që vitin e kaluar në korrik, 102 persona humbën jetën në tragjedinë më të madhe greke me zjarret.
loading...
loading...

SHKRUAJ NJË KOMENT

0 Comments